תאגיד המים והביוב
קריית אונו יהוד-מונסון
בר עליון דלג על בר עליון
לשיחה דיגיטלית

ישנן אינספור דרכים לטפל בסתימות, אבל הכי טבעי זה למנוע אותן

 

ישנן אינספור דרכים לטפל בסתימות, אבל הכי טבעי זה למנוע אותן. בחברת מי אונו ממליצים: "מתלבטים מה לזרוק לאסלה ומה לפח? זרקו לפח ומנעו סתימות מיותרות!"

חברת מי אונו, יוצאת בקמפיין "משתחררים מהסתימות" לקידום המודעות של תושבי העיר למניעת סתימות ברשת הביוב הביתית והעירונית ובכך לחסוך בהוצאות כספיות גבוהות המושקעות בתיקון התקלות ולמנוע נזקים סביבתיים מיותרים.

במוקד השירות של מי אונו מתקבלות כל חודש עשרות פניות של תושבים המודיעים על סתימות והצפות ביוב בעיקר בבתים משותפים. על-פי התקנות, תאגיד המים אינו אחראי על תיקון התקלות ברשת הביוב הביתית הפרטית וכך נדרשים התושבים להזמין ולממן מכיסם אנשי שירות לתיקון התקלות.

דוד עוזר מנכ"ל מי אונו ציין כי "מבדיקות שעורכים צוותי התפעול של מי אונו מסתבר כי מרבית הסתימות נגרמו בשל השלכת פסולת לא מתכלה כגון: מגבונים, מוצרי היגיינה, וטיטולים לאסלה במקום לפח. כל אלו סותמים את פתחי היציאה של צינור הביוב כבר מנקודת היציאה של הצינור מהבית או מהגינה הפרטית ומונעים את זרימת השפכים לכוון הצינור העירוני הראשי.מי אונו השקיעה מתחילת שנת 2012 מעל ל-3 מיליון ₪ בפרויקטים לשדרוג מאות קילומטרים של קווי ביוב ישנים ולאיתור נזילות ביוב". עוזר מדגיש כי "רווחת התושבים ואיכות החיים שלהם חשובה לנו ולמרות שאין לנו אחריות ישירה לטיפול בתקלה בתחום הפרטי של התושבים חשוב לנו לקחת חלק בהתמודדות עם התופעה".

עבור לתוכן העמוד